(Over)zicht op Toezicht op Controle

Debat . Voedsel en Groen    16.04.2008

(Over)zicht op Toezicht op Controle

Ketenverantwoordelijkheid voor voedselveiligheid, dierenwelzijn en milieu

Resultaat

De expertmeeting heeft de discussie over Toezicht op Controle en de toepassing daarvan goed losgemaakt. Eenvouding is de implementatie van zelfcontrole systemen echter niet.

De ontwikkeling van ToC is onderhevig aan de politieke actualiteit en daarom moeten stappen behoedzaam genomen worden, vindt ook Roel Bol, directie Industrie en Handel, ministerie van LNV.

Sleutelaspect daarbij is communicatie: hoe wordt omgegaan met het bedrijfsleven, Brussel, de Tweede Kamer.

De internationale dimensie verdient zeker extra aandacht: andere culturen kunnen andere visies hebben. Hier moet rekening mee worden gehouden. De systematiek achter ToC moet in de week gelegd worden op internationaal niveau. Iedere partij heeft hierin zijn eigen rol.